ОБЛІК ТА АУДИТ
КІНДРАЦЬКА Любомира Максимівна1
1 ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”
Теоретичні питання вдосконалення системи бухгалтерського обліку вітчизняних суб‘єктів господарювання
У статті наведено результати дослідження сучасних підходів до розвитку теорії бухгалтерського обліку з позиції формування комплексної обліково-аналітичної інформації адресного спрямування на запити менеджерів різних рівнів управління суб’єктом господарювання. Розглянуто проблеми стандартизації як процесу застосування у вітчизняній обліковій практиці міжнародних стандартів фінансової звітності та побудови на їх концептуальній основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Актуалізовано необхідність опрацювання окремих теоретичних питань, зумовлених потребами практики в частині нових об’єктів обліку: нематеріальних активів, інтелектуального капіталу, резервів під знецінення фінансових та нефінансових активів. Уточнено сутнісні ознаки процесів модернізації, трансформації, реформування бухгалтерського обліку в контексті вдосконалення його організації та методології. Визначено об’єктивні умови визнання бухгалтерського обліку як інституту відповідно до інституціональної теорії та виокремлено на цій основі окремий інститут бухгалтерської професії з притаманними йому ознаками, морально-поведінковими правилами, нормами. Обґрунтовано доцільність визнання соціальної відповідальності бухгалтерського обліку у провадженні господарської діяльності.
Ключові слова:система обліку, модернізація, трансформація, реформування, вдосконалення бухгалтерського обліку, адресна інформація на запити користувачів
JEL: M41, M48
Кіндрацька Л. М. Теоретичні питання вдосконалення системи бухгалтерського обліку вітчизняних суб‘єктів господарювання / Л. М. Кіндрацька // Фінанси України. - 2022. - № 1. - C. 118-128.
Оригінал cтатті українською мовою (cтор. 118 - 128) | Завантажити | Завантажень : 143 |
1. Кірейцев Г. Г. Функції обліку в системі управління сільськогосподарським ви- робництвом. Київ : УСХА, 1992. 240 с.
2. Эмерсон Г. Двенадцать принципов производительности. Москва : Бизнес-Ин- форм, 1997. 197 с.
3. Блатов Н. А. Основы общей бухгалтерии. Ленинград : Экономическое образо- вание, 1928. 536 с.
4. Велш Г. А., Шорт Д. Г. Основи фінансового обліку : пер. з англ. Київ : Основи, 1999. 943 с.
5. Кульчій І. О. Сутність понять “реформування” і “оптимізація” та їх застосування в системі виконавчої влади України. URL: www.rusnauka.com/7_NND_2009/Go- supravlenie/42603.doc.htm.